Times Square

28. března 2018 v 16:20 |  New York
Times Square je rozsáhlá křižovatka a oblast mezi Broadwayí a Sedmou avenue, součást manhattanské části Midtown Manhattan v nejlidnatějsím americkém městě New Yorku.

Na Times Square sídlí řada firem, mezi jinými Reuters, Viacom a MTV. Představuje jednu z nejznámějších turistických atrakcí New Yorku, i pro značné množství světelných reklam, většinou rychle se měnících na velkoplošných obrazovkách.

Celá oblast je tvořena bloky mezi Šestou a Osmou avenue od východu na západ a západní 40. ulicí a západní 53. ulicí od severu k jihu.Tvoří západní část zábavných a komerčních prostor v Midtown Manhattanu. Nachází se zde řada divadel.

Dříve toto prostranství neslo název "Longarce Square". K přejmenování na "Times Square" došlo v dubnu 1904 podle budovy Times Building, která se stala sídlem významného deníku New York Times. Tento věžový dům byl následně přejmenován na One Times Square.V letech 1913-2007 získal deník sídlo v nové budově 229 West 43rd Street a od roku 2007 má zázemí v mrakodrapu New York Times Tower.

Oblast nese přezdívku "křižovatka světa" (Crossroads of the World). Náměstí má status světové památky a je jedním ze symbolů New Yorku. Na jihovýchodním rohu Times Square se nachází začátek Lincolnovy dálnice, první silnice procházející napříč Spojenými státy. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama